Data wpisu: 06.03.2019

5 sygnałów świadczących o tym, że potrzebujesz doradztwa biznesowego

Masz jakąś tam firmę, która jakoś tam się kręci. Klienci są, manka nie ma, a więc niby wszystko gra i buczy. Gdzieś tam z tyłu głowy tli Ci się jednak myśl, że z tym Twoim biznesem wcale nie jest tak dobrze. Czegoś w nim brakuje, gdzieś popełniasz błąd, ale nie potrafisz go nazwać i zlokalizować. W takiej sytuacji bardzo przyda Ci się doradztwo biznesowe. Wymieniamy 5 sygnałów świadczących o tym, że już najwyższy czas skorzystać z pomocy fachowca.

Nie rosną dochody

Za to koszty – jak szalone! W takiej sytuacji potrzebujesz daleko idących zmian, które pozwolą Ci zoptymalizować zarządzanie przychodem firmy. Niekontrolowany wzrost kosztów przy jednoczesnym utrzymaniu status quo po stronie dochodów, świadczy o tym, że sporo inwestujesz, ale nie za bardzo przynosi to efekty. Doświadczony doradca biznesowy przyjrzy się bilansowi Twojej firmy i znajdzie dziury, przez które wypływają pieniądze.

Nie potrafisz zareagować na działania konkurencji

Jeszcze do niedawna Twoja firma mogła spoglądać z góry na branżową konkurencję, ale teraz role się odwróciły? Pewnie zareagowałeś na to w klasyczny sposób: obniżyłeś ceny. I co? Pomogło? Na pewno nie. Potrzebujesz nowej strategii marketingowej, w której ułożeniu pomoże Ci doradca biznesowy z doświadczeniem w budowaniu i promowaniu marek.

Wkurzają Cię klienci

Jeśli coraz częściej łapiesz się na tym, że jesteś opryskliwy w stosunku do klientów, to w pewnym momencie na pewno się to na Tobie zemści. Powód może być prozaiczny: masz za dużo pracy, a jednocześnie nie potrafisz pożegnać klientów, dla których nie chcesz już pracować. Doradca biznesowy przeanalizuje strukturę Twoich klientów i bez emocji wskaże tych, z którymi trzeba się rozstać.

Boisz się zaryzykować

Masz kilka fajnych pomysłów na rozwinięcie skrzydeł, ale ciągle coś Cię blokuje? Brakuje Ci czasu na ułożenie biznesplanu, nie masz pojęcia, czy dane rozwiązania wypalą, nie wiesz też, skąd wziąć środki na rozwój. We wszystkim tym pomoże Ci doradca biznesowy. To on może Ci z góry powiedzieć, że Twoje pomysły są do niczego, w ten sposób chroniąc Cię przed popełnieniem kosztownych błędów.

Pracujesz jak wariat, a guzik z tego masz

Jesteś właścicielem firmy, ale nie musisz być jej pracownikiem. Jeśli w Twoim przypadku obie te funkcje są ze sobą nierozerwalnie związane, to biznes zmierza w złym kierunku. Doradca podpowie Ci, kogo musisz zatrudnić i jak zminimalizować ryzyko niekontrolowanego wzrostu kosztów działalności. Uwierz: za jakiś czas będziesz się zastanawiać, dlaczego nie skorzystałeś z tej pomocy wcześniej.

Na pewno myślisz sobie: „a co mi taki mądraliński doradca podpowie, skoro sam najlepiej wiem, jak prowadzić biznes?” No właśnie, najwyraźniej nie wiesz. Czasami też potrzebne jest świeże spojrzenie i opinia osoby, która nie jest związana emocjonalnie z Twoją firmą. Skorzystanie z doradztwa biznesowego nie jest przyznaniem się do porażki, ale odpowiedzialną decyzją podjętą przez przedsiębiorcę, któremu naprawdę zależy.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry