Data wpisu: 08.06.2022

Totalne przebranżowienie przedsiębiorcy – kiedy ma to sens?

Czy w swojej karierze przedsiębiorcy myślałeś kiedykolwiek o totalnym przebranżowieniu? Nie o wprowadzeniu do oferty nowych produktów czy usług, ale o wejściu do zupełnie nowej, nieznanej sobie branży? Jeśli tak, to być może jest to dobra opcja dla Ciebie – coś przecież musiało spowodować takie rozważania. Dowiedz się, w jakich sytuacjach totalne przebranżowienie przedsiębiorcy ma sens i na dłuższą metę może się okazać najlepszą decyzją w zawodowym życiu.

Gdy w Twojej branży dzieje się źle

Sam najlepiej wiesz, czy możesz jeszcze coś osiągnąć w obecnej branży. Jeśli od dłuższego czasu nie ma w niej mowy o rozwoju, a wszystko obraca się wokół przetrwania, to najwyraźniej przyszedł czas na zmiany. Zobacz na firmę Kodak: kiedyś giganta, który przespał erę cyfrowej fotografii i do dziś nie wykaraskał się z kłopotów.

Gdy doskwiera Ci poczucie bezsensu

Miewasz takie chwile, w których nie widzisz dalszego sensu w prowadzeniu obecnego biznesu? Masz wrażenie, że Twoje produkty i usługi nie wnoszą niczego wartościowego do życia klientów? Uwierz, że podobne rozterki miewa wielu przedsiębiorców, zwłaszcza działających w szeroko rozumianym sektorze usług.

W tym kontekście myśli o totalnym przebranżowieniu się są zupełnie naturalne i być może nawet słuszne. Jeśli czujesz potrzebę robienia czegoś, co ma konkretną wartość, pracowania z klientem, realizowania sensownych projektów, to może właśnie jest ten czas, aby całkowicie przeorganizować swój biznes?

Gdy dostrzegasz dużą szansę biznesową

Jako doświadczony przedsiębiorca jesteś w stanie bezbłędnie rozpoznać takie szanse – czemu ich nie wykorzystać? Skoro wiesz, że możesz robić coś, na czym zarobisz dobre pieniądze, a przy okazji będzie Ci to dawać satysfakcję zawodową, to może warto zaryzykować i postawić na totalne przebranżowienie?

Rada

Ryzyko będzie tym mniejsze, im stabilniejsza jest Twoja aktualna sytuacja ekonomiczna oraz im lepiej rozpoznasz obcą dla siebie branżę pod kątem możliwości rozpoczęcia w niej działalności gospodarczej.

Gdy możesz prowadzić dwa biznesy równolegle

Totalne przebranżowienie nie jest jedyną opcją w sytuacji, gdy czujesz, że dotarłeś już do sufitu. Może jesteś w stanie prowadzić dwa niezależne biznesy, po prostu przekazując ten obecny w zarządzanie zaufanemu managerowi, wspólnikowi, dając większą swobodę sprawdzonym pracownikom? Taki układ jest bardzo korzystny pod kątem bezpieczeństwa – gdy nowy biznes nie wypali, to zawsze będziesz mieć do czego wrócić.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry