Data wpisu: 03.10.2023

Gotowe biznesy: sprawdź te propozycje

Zbudowanie własnego biznesu niewątpliwie daje ogrom satysfakcji. Nie wszyscy jednak mają w sobie na tyle cierpliwości i samozaparcia, by zaczynać od przysłowiowego zera i krok po kroku rozwijać działalność wedle własnego pomysłu. Dla takich osób interesującą opcją może być skorzystanie z gotowego biznesu. Kilka propozycji omawiamy w naszym poradniku.

Franczyza

Pierwszym i najpopularniejszym pomysłem na gotowy biznes jest skorzystanie z opcji franczyzy. Przykładem może być model sieci restauracji McDonald’s czy sklepów Żabka. Franczyza rozwiązuje wiele problemów na starcie w biznesie, natomiast trzeba pamiętać, że wiąże się ze sporymi kosztami stałymi i mocno ogranicza przedsiębiorcy możliwość rozwoju.

MLM

Kontrowersyjny model biznesowy, który raczej budzi negatywne skojarzenia, natomiast może być bardzo dochodowy. W MLM chodzi o zbudowanie sieci kontaktów, które umożliwiają masowe sprzedawanie różnych produktów czy usług bez posiadania lokalu, inwestowania dużych sum w marketing etc. Przypomina to niestety piramidę, stąd takie biznesy są obarczone bardzo dużym ryzykiem.

Zakup firmy

To kosztowna, ale też szczególnie interesująca opcja na natychmiastowe pozyskanie działającego biznesu. Zakup firmy wiąże się oczywiście z ryzykiem, ponieważ nikt bez wyraźnego powodu nie pozbywa się dochodowej działalności. Dlatego wymaga to wnikliwej analizy wystawionego na sprzedaż przedsiębiorstwa, tak pod kątem biznesowym, jak i formalnoprawnym.

Dołączenie do grupy biznesowej

Grupy biznesowe przyjmują w swoje szeregi nie tylko już działające przedsiębiorstwa, ale też osoby zdecydowane na założenie działalności, które są zainteresowane np. przejęciem istniejącej marki i rozwijaniem jej w ramach jednej grupy. Takie rozwiązanie jest szczególnie interesujące, ponieważ zapewnia największą swobodę w zakresie prowadzenia własnego biznesu.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry