Data wpisu: 02.07.2021

Wyjdź poza biznes, czyli co pomoże Ci być lepszym przedsiębiorcą?

Na pewno wielokrotnie słyszałeś, że nie powinieneś żyć samym biznesem. Choć bycie przedsiębiorcą oznacza ciągłe myślenie o firmie, to jednak zawsze trzeba sobie znaleźć jakiś bufor, który pozwoli nabrać dystansu do tego, co się robi zawodowo. Znamy wielu ludzi mających na swoim koncie wielkie sukcesy na polu przedsiębiorczości, których łączy to, że potrafią godzinami rozmawiać wcale nie o swoich firmach, ale o rzeczach kompletnie niezwiązanych z biznesem. Warto ich naśladować, a my przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Sport

To jedna z najlepszych odskoczni od biznesu. Zaletą sportu jest to, że stanowi świetny katalizator stresu. Poza tym dbając o swoje ciało inwestujesz też w sprawność umysłu. Wielu przedsiębiorców kategorycznie stwierdza, że nie ma czasu na siłownię, bieganie czy jazdę na rowerze. To nieprawda – wszystko jest kwestią ustalenia sobie życiowych priorytetów i harmonogramu dnia. Dlaczego nie jeździsz do biura na rowerze? Dlaczego nie możesz wyjść z pracy godzinę wcześniej i wypocić się na siłowni? Spróbuj, a przekonasz się, że to wcale nie jest takie trudne.

Podróże

Tutaj oczywiście zgadujemy, bo nie wiemy, czy lubisz podróżować. Jeśli jednak ciągnie Cię w różne zakątki Polski lub świata, to powinieneś tak ustawić sobie biznes, aby móc wyjechać nawet kilka razy w roku. Hej, przecież to Ty jesteś szefem i nikt nie musi dawać Ci urlopu. Pozwól sobie na kilkudniowe wypady, a zobaczysz, że takie wyjazdy pozwolą Ci spojrzeć na biznes zupełnie inaczej, mniej się stresować i tym samym podejmować lepsze decyzje.

Rodzina

W zasadzie powinniśmy ją umieścić na pierwszym miejscu. Dobre relacje rodzinne są fundamentem sukcesów biznesowych. Gdy nie musisz rozwiązywać swoich prywatnych problemów, zyskujesz przestrzeń do lepszego zarządzania firmą. Łatwiej znosisz też porażki, kiedy możesz liczyć na wsparcie bliskich. Pamiętaj, że szczególnie dzieci nie oceniają Cię przez pryzmat tego, ile umów zawarłeś i jaki przychód wypracowała Twoja firma. Dla nich ważniejsze jest to, żebyś znalazł czas na powygłupianie się w ogródku czy odrobienie z nimi lekcji.

Hobby

Nie masz żadnego, czy tylko tak Ci się wydaje? Trudno jest nam uwierzyć, że Twoją jedyną pasją jest prowadzenie firmy. Na pewno są jakieś obszary niezwiązane z biznesem, które Cię kręcą. Koniecznie znajdź na nie czas, minimum raz w tygodniu. Gdy dostarczysz mózgowi różne bodźce, to będzie on lepiej funkcjonować na co dzień.

Poza tym w hobby możesz też znaleźć rozwiązania, które sprawdzą się później w biznesie. Na przykład: grając w gry planszowe ćwiczysz umiejętności strategiczne, a jeżdżąc na torze wyścigowym z zawrotną prędkością uczysz się podejmować błyskawiczne decyzje i funkcjonować pod presją.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Przewiń do góry